fbpx
Menu Close
SKU 10303 Kategórie , , , ,

Unisex Topánky Grisport Classic

Unisex Topánky Grisport Classic

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Popis

Classic je náš historicky najúspešnejší model. Celokožená trekovka, ktorá má minimum švov a membránu GriTex, čo zlepšuje jej odolnosť proti prieniku vlhkosti. Jedinečná konštrukcie topánky s medzipodošvou z PU dáva modelu nízku hmotnosť, ale pritom je obuv dostatočne pevná i pre celodenné výlety. Classic je univerzálny model s vydareným designem, ktorý je pritom veľmi jednoduchý. Hodí sa na ľahký i stredný treking, poprípade je vhodný i do mesta k športovne ladenému oblečeniu.

Zvršok – hladká lícová hovedzinová koža Dakar

Membrána – GriTex

Podošva – Vibram Grisport

Mezipodošva – PU

Váha – 1110 g (pár veľ. 42)

Vibram
Podošvy od svetoznámeho talianskeho producenta sú všade na svete uznávané ako najlepšie podošvy pre horolezectvo a turistiku. Dôležitými vlastnosťami podošví Vibram je ich excelentná priliehavosť na mokrých i suchých povrchoch i výborná odolnosť pryžového materiálu. Konštrukcia podošví Vibram zaručuje ich výbornú stabilitu, dostatočnú trakciu, trvanlivosť a protisklzné vlastnosti.

Gritex
Membrána GriTex sa stará o to, aby boli Vaše nohy v suchu a teple i pri nepriaznivom daždivom alebo zimnom počasí. Má teplné izolačné vlastnosti a je taktiež odolná proti vode a vlhkosti. Membrána Gritex je skonštruovaná na báze PU – jedná sa o tenký film nanesený na textilnú podšívku. Vode-odolnosť membrány je daná hodnotou do 10 m tlaku vodného stĺpca. GriTex je využívaný pre obuv určenú na ľahkú turistiku a do mesta, tzn., že nie je vhodný do extrémnych alebo vysokohorských podmienok.

Cordura
Cordura je “high performance” tkanina odolná voči odretiu a trhaniu. Poskytuje extrémnu tuhosť, odolnosť a maximálnu ochranu. V porovnaní s inými materiálmi je podstatne odolnejšia, napr.:
– 10 x trvanlivejšia ako bavlna
– 3 x trvanlivejšia ako štandardný polyester
– 2x odolnejšia ako štandardný nylon

Ďalšími vynikajúcimi vlastnosťami Cordury sú nízka váha, zvýšená priedušnosť a podstatne rýchlejšie schnutie v porovnaní s konvenčnou koženou obuvou.